"Přinášíme fantazii na váš herní stůl"

"Dračí kovárna, váš spoluhráč pro dokonalý zážitek z deskových her"

Náš projekt vznikl jako podpora pro hráče deskových her. Abychom si ty naše hry více užili a bavili se. Vždy když jsme hráli, tak jsem si říkali co bychom na té hře ještě vylepšili oproti základu. 

HONZA

" Úplně první opravdová desková hra s velkým D, byl pro mě Talisman 2nd edition v češtině někdy okolo roku 1995. Ještě předtím jsme začali hrát Dračí Doupě s pravidly 1.1 a v té době mě formovaly hry od tehdejšího nakladatelství ALTAR. Pak jsem hrál několik dalších her jako byl Dorn, Catan, Dominion, Doba Kamenná, Poštovní kurýr. Další velký milník byl, když jsem od přátel dostal k narozeninám Civilizaci Board Game od Sid Meyra. Jako narůživý hráč strategických počítačových her jsem obdržel to, co jsem klikal na PC. V té době se začal měnit i svět deskových her kdy začal BOOM, který trvá až dodnes. Dnes chci přinést 100% zážitek z hraní všem hráčům deskových her. Aby mince byla opravdu kovová mince. :) "

MICHAL

" Deskové hry jsem hrál už jako malý kluk a můj zájem se každým rokem zvyšuje. Pokud vynechám klasické hry, se kterými se setkal asi každý (Prší, Kanasta, Žolíky, Dáma, Halma, Šachy, Mariáš, UNO..), tak jsem začínal na hrách od TOFA Semily, DISK Říčany a PaN (Rallye Paříž Dakar, Smolíček pacholíček, Kamionem po Evropě, Maršál a Špion, Fantom staré Prahy...).  Velký zvrat nastal ve skautském oddíle Havrani Kolín, kde jsem se setkal s Dračím doupětem, Talismanem 2. edice, Stínem meče a gamebooky Lone Wolf. Je pravda, že Talisman nám ve skupině vydržel do dnes, ač je to už dávno překonaná hra. Posledních 20 let zlouším různé druhy mechanik a tématických her. Nejraději mám mechaniky Worker placement, Deck building a Area control. Své zkušenosti a kolikrát i znechucení z koupeného fyzického obsahu her mě přivedlo na cestu něco změnit. Když už to neudělál vydavatel hry, tak přinést možnost si hru dodělat do pěkné podoby (inserty, obaly, mince, realistické suroviny, plamaty, počítadla, držáky) a další prvky, které prohlubují herní zážitek.

Jo a nikdy neučte své děti Člověče, nezlob se! jsou stovky her, které vám i vašim dětem udělají radost a vzdělají je. :) "